Oprogramowanie dla firm MLM

Oprogramowanie dla firm MLM

 

Prawdopodobnie najdłużej w Polsce, bo od 2008 roku nieprzerwanie tworzymy oprogramowanie dla firm z branży MLM (Marketing Wielopoziomowy – ang. Multi-Level Marketing). Wiemy z doświadczenia, że nie istnieją dwie identyczne firmy MLM, więc oprogramowanie dopasowujemy do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

Przykładowe funkcjonalności i moduły MLM:

Użytkownicy

 

Moduł Użytkownicy to przede wszystkim lista użytkowników, przedstawienie układu struktury w formie drzewka oraz w formie tabeli, wyszukiwanie, filtrowanie i nadawanie uprawnień.

 

To podstawowy moduł do zarządzania firmą MLM i strukturami sprzedaży mogący obsługiwać różne systemy prowizyjne takie, jak choćby unilevel, systemy matrycowe, binarne itp.

 

MLM użytkownicy
MLM sprzedaż

Sprzedaż

 

Moduł Sprzedaż umożliwia m.in. rejestrację sprzedaży w strukturach wraz z niezbędną walidacją danych. Dane sprzedażowe mogą być wprowadzane poprzez specjalnie przygotowane formularze lub pobierane z modułu Sklep internetowy dla MLM.

 

Informacje o zrealizowanej sprzedaży są przypisywane do odpowiednich osób ze struktur MLM w celu późniejszego rozliczenia prowizji.

Awanse

 

Moduł Awanse w sposób automatyczny nadaje awanse na wyższe pozycje w planie kariery (plan marketingowy) po spełnieniu wymaganych warunków. Warunki awansu są indywidualnie dopasowywane do wymogów planu marketingowego określonego przez klienta.

 

Warunkami wymaganymi do awansu w planie kariery mogą być m.in. obrót własny (kwotowy lub punktowy), obrót struktur (kwotowy lub punktowy), spełnienie warunków kwalifikacji miesięcznych, zakup pakietów (zestawów) startowych, pomoc strukturom w uzyskiwaniu awansów na określone pozycje, spełnianie wymogów w określonym czasie, kasowanie punktów po zamknięciu okresu rozliczeniowego i wiele wiele innych.

 

MLM awanse
MLM rozliczenia

Rozliczenia

 

Moduł Rozliczeń umożliwia automatyczne rozliczanie prowizji dla struktur sprzedażowych według zdefiniowanych zasad w planie marketingowym MLM. Rozliczenia mogą być dokonywane po upływie okresu karencji, jak i po spełnieniu dodatkowych wymagań. W ramach prowizji dla struktur MLM mogą być naliczane zarówno kwoty pieniężne, jak i rabaty za zakup produktów, czy usług. Rozliczenia mogą odbywać się w różnych walutach.

 

Przykładowym usprawnieniem modułu rozliczeń może być wystawianie faktur prowizyjnych lub rachunków w imieniu struktur sprzedażowych oraz generowanie szczegółowych zestawień prowizyjnych dla struktury MLM.

Sklep dla MLM

 

Moduł Sklep internetowy dla MLM przeznaczony jest zarówno do sprzedaży produktów online w systemie MLM, jak i do dystrybucji produktów, czy materiałów dla struktur sprzedażowych. Sklep, w zależności od wersji, może posiadać takie funkcjonalności, jak m.in. zarządzanie produktami, różne ceny dla struktur MLM i klientów zewnętrznych, zestawy startowe, zarządzanie i obsługa zamówień, lista klientów, integracja z systemem płatności elektronicznych Dotpay, magazyn, obsługa walut, wystawianie faktur w formacie PDF, promocje, integracje z systemami zewnętrznymi i wiele innych.

 

Sprzedaż realizowana w sklepie jest przypisywana do właściwych struktur sprzedażowych w MLM celem późniejszego naliczenia awansów i obliczenia prowizji dla struktur.

Sklepy internetowe
Aplikacje mobilne dla MLM

Aplikacje mobilne dla MLM

 

Aplikacje mobilne dla MLM to już konieczność. Już teraz większość odwiedzin stron odbywa się przy użyciu urządzeń mobilnych. Największa część pracy wykonywanej przez struktury w celu pozyskania liderów odbywa się w terenie. Szkolenia, spotkania, prezentacje, czy rozmowy odbywają się w kawiarni, hotelu, restauracji, czy w biurze potencjalnego nowego partnera. Tam liderzy mają zawsze dostęp do telefonów, a bardzo rzadko do komputera.

 

Firmy MLM wiedzą, że trzeba „kuć żelazo póki gorące„, więc jeśli nasz rozmówca jest przekonany do podjęcia współpracy z nami, trzeba działać od razu. Tutaj z pomocą przychodzą aplikacje mobilne dla struktur MLM, dzięki którym najważniejsze zadania mogą być wykonywane z dowolnego miejsca mając do dyspozycji tylko urządzenia mobilne.

Umowy

 

Moduł umowy pozwala na automatyczne generowanie umów lub dowolnych formularzy dla Twoich klientów w MLM, partnerów, współpracowników. Dzięki temu, poza oszczędnością czasu, eliminowanych jest wiele błędów ludzkich wynikających z nadmiaru „papierkowej” pracy, którą wykonuje automatycznie system.

 

Każda umowa, formularz lub druk może być indywidualnie dopasowany lub zaprojektowany według wymagań klientów, a następnie generowany w formacie PDF, gotowym do przesłania lub wydruku.

MLM umowy
MLM szkolenia

Szkolenia

 

Moduł Szkoleń przeznaczony jest zarówno dla firm bazujących na sprzedaży poprzez szkolenia, jak i tych dla których szkolenia są istotnym elementem zwiększającym skuteczność sprzedaży w strukturach. Umożliwia planowanie, organizowanie i zarządzanie systemem szkoleń.

 

Moduł szkoleniowy zapewnia wygodę uczestnikom, dzięki możliwości zapisywania się na szkolenia i opłacania ich poprzez system płatności elektronicznych. Po dokonanej płatności w systemie możliwe jest automatyczne wystawianie faktur w formacie PDF.

Statystyki

 

Moduł statystyk to możliwość generowania dowolnych statystyk i analiz w oparciu o dane gromadzone w systemie MLM. W ramach modułu statystyk możliwe jest przygotowanie dowolnych statystyk, potrzebnych do oceny efektywności działania biznesu MLM.

 

Statystyki mogą być generowane na żądanie w formie raportów lub w czasie rzeczywistym, zarówno dla struktur MLM, jak i dla kadry zarządzającej lub menedżerskiej.

MLM statystyki
MLM bramka SMS

Bramka SMS

 

Moduł do wysyłki SMS pozwala być w stałym kontakcie z klientami i ze strukturami sprzedażowymi również za pośrednictwem SMSów. Bramka SMS pozwala wysyłać kampanie SMS lub korzystać z automatycznych powiadomień.

 

Zadbaj o profesjonalny wizerunek wysyłając wiadomości SMS z nazwą Twojej firmy w polu nadawcy.

Aktualności

Moduł ten umożliwia tworzenie aktualności i określanie uprawnień kto może je oglądać. Skuteczna komunikacja prowadzona na bieżąco jest jednym z kluczy do sukcesu w branży MLM. Dzięki temu struktury sprzedażowe są dobrze poinformowane o wszystkich ważnych wydarzeniach w firmie MLM, o zmianach, szkoleniach, konkursach i wszystkich innych bieżących tematach.

MLM aktualności
MLM pliki do pobrania

Pliki do pobrania

 

Repozytorium plików do pobrania to moduł, w którym można zamieszczać praktycznie materiały, formularze, informacje marketingowe, prezentacje produktów i usług, materiały szkoleniowe, informacyjne i wiele innych. W systemach MLM ważne jest również to, by można było określać uprawnienia do pobierania poszczególnych plików dla wybranych grup lub osób w strukturze MLM.

Konkursy

 

Konkursy sprzedażowe i motywacyjne pozwalają zwiększyć sprzedaż struktur MLM. Wystarczy tylko określić zasady poszczególnych konkursów i obserwować zwiększające się zaangażowanie uczestników. Struktury mają możliwość śledzenia na bieżąco wyników i zdobywania atrakcyjnych nagród, a właściciele firm MLM cieszą się rosnącymi wynikami sprzedaży.

MLM konkursy
Oprogramowanie dedykowane

Moduły dedykowane

 

Wiemy, że każdy system MLM jest inny, nawet, gdy jest podobny do istniejących na rynku. Naszych klientów interesują więc również moduły dedykowane, specjalne funkcjonalności albo integracje z oprogramowaniem, z którego już korzystają. Z chęcią przygotujemy takie modułu dla Twojej firmy i doradzimy.

Grywalizacja

 

Grywalizacja to zestaw narzędzi wspomagający motywację struktur sprzedażowych MLM. Dzięki rywalizacji zyskasz dodatkowe płaszczyzny rywalizacji, wspólnej realizacji celów, zdobywania punktów, odznak, nagród, edukacji i wiele innych korzyści, które przyczynią się do wzrostu sprzedaży w Twojej firmie MLM.

Grywalizacja dla firm

Dodatkowe doświadczenie MLM

 

Poza tym, że od kilkunastu lat tworzymy oprogramowanie dla MLM to dodatkowo właściciel firmy posiada również doświadczenie w takich zakresach, jak:

 • praca w strukturach sprzedażowych MLM z różnych branż (kosmetyczna, finanse, ubezpieczenia)
 • tworzenie, rozwój i rozbudowywanie struktur sprzedażowych na poziomie menedżerskim i dyrektorskim – branże: kosmetyczna, finanse, ubezpieczenia
 • współtworzenie firmy MLM
 • tworzenie i prowadzenie szkoleń i warsztatów dla struktur sprzedażowych MLM (przez okres około 7 lat)
 • prowadzenie szkoleń i warsztatów z zakresu wystąpień publicznych, w tym szkoleń dla szkoleniowców
 • tworzenie i optymalizacja procedur wewnętrznych na potrzeby administracji firm MLM
 • zarządzanie głównym organem decyzyjnym (Przewodniczący Rady Dyrektorów) jednej z firm MLM
 • analiza i tworzenie planów marketingowych MLM
 • doradztwo dla firm MLM

 

Dzięki temu znamy potrzeby branży MLM związane z tworzeniem oprogramowania od strony:

 • struktur sprzedażowych
 • administracji firm MLM
 • szkoleniowców
 • właścicieli firm MLM
 • zarządu

Szukasz dodatkowych pomysłów? Brakuje Ci doświadczenia w systemach MLM? Masz dodatkowe pytania lub potrzebujesz indywidualnej wyceny?

 

Skorzystaj z naszego bogatego doświadczenia

 

Mamy kilkunastoletnie doświadczenie w tworzeniu systemów dla firm MLM, ale także w działaniu w strukturach MLM różnego rodzaju, doradzaniu firmom MLM i tworzeniu takich firm. Wiemy JAK i chętnie podpowiadamy na każdym kroku naszym klientom nie tylko co warto robić, ale też lub może przede wszystkim, czego należy unikać, by odnieść sukces w systemie marketingu wielopoziomowego.

 

Skontaktuj się z nami